Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Čeští chovatelé podporují německou stávku
 

Čeští chovatelé podporují německou stávku

Názor Agrární komory k dění německých producentů mléka

 Na protest proti nízkým výkupním cenám mléka zastavili němečtí producenti mléka 27.5. dodávky mlékárnám. Jak dlouho budou jejich protesty trvat, zatím neví ani předseda Svazu dodavatelů mléka (VDM) Romual Schaber.

Zemědělci nyní bojují s rostoucími náklady na energie a krmivo, to se i v Německu projevilo na vyšších nákladech producentů mléka. V pondělí 26.5. podpořil dodavatele mléka také německý ministr zemědělství Horst Seehofer, podle nějž je požadavek na zvýšení cen oprávněný. Svou podporu zopakoval i při následném setkání ministrů zemědělství Evropské unie ve Slovinsku. "Dávám zemědělcům radu, aby o ceny dále bojovali," řekl Seehofer.

A co k tomu říká AKČR, slovy prezidenta Jana Veleby
  1. Agrární komora spolu s největšími mlékařskými odbytovými družstvy Mleecop a Mlékařským a hospodářským družstvem JIH a chovatelskými svazy podporuje německé farmáře v jejich úsilí za narovnání farmářských cen tak,aby přestaly být podnákladové.
  2. Čeští farmáři nebudou zároveň těmi, kteří výpadek mléka v německých mlékárnách nahradí svými vývozy
  3. Agrární komora žádá ministra zemědělství ČR Petra Gandaloviče,aby si vzal příklad ze svého německého kolegy, který se za své zemědělce jednoznačně postavil.Podle Seehofera za nízkými výkupními cenami mléka stojí silná vyjednávací pozice supermarketových řetězců. Uznal, co české ministerstvo zemědělství vidět nechce, že maloobchod s potravinami přitlačil mlékárny ke zdi a dosáhl extrémních slev.

Zítra se čeští producenti mléka a zástupci Mlékařského a hospodářského družstva JIH zúčastní v Německu s německými farmáři celoněmecké protestní akce.

Publikováno: 29. 5. 2008
Počet přečtení: 21652×
 
 
Reklama
Sano 2019
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr