Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Brusel zasahuje do mléčného sektoru.
 

Brusel zasahuje do mléčného sektoru.

Podpory vývozu másla, sýrů a SOM budou schváleny příští týden, Brusel uvažuje i o dalších opatřeních pro sektor mléka.

EU komisařka Mariann Fischer-Boel dnes oznámila připravovaná opatření EU pro sektor mléka. Příští týden budou obnoveny vývozní podpory pro máslo, sýry a SOM. Důvodem je masivní propad cen mléka a mléčných produktů.
 
Paní komisařka také prohlásila: „intenzita poklesu cen mléka v posledních měsících mnoho lidí překvapila“. Opatření plánovaná v rámci kontroly zdravotního stavu zemědělské politiky mohou sektoru pomoci, ale to bude až v roce 2010. Je třeba něco udělat již nyní, abychom stabilizovali sektor do doby uplatnění nástrojů health checku. Exportní podpory jsou jedním z těchto nástrojů.
 

Zdroj: www.topagrar.com  15.1. 2009

Publikováno: 15. 1. 2009
Počet přečtení: 18822×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr