Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Brunner: Bavorsko dává přednost skotu před internetem
 

Brunner: Bavorsko dává přednost skotu před internetem

Svaz chovateů českého strakatého skotu jednal s ministrem zemědělství Bavorska Helmutem Brunnerem.

Svaz chovatelů českého strakatého skotu požádal o setkání s bavorským ministrem zemědělství Helmutem Brunnerem a vrchním ředitelem sekce chovu skotu Dr. Maxmiliánem Putzem, se kterými projednával současnou kritickou situaci v sektoru produkce mléka a možné varianty urychlené pomoci producentům mléka v Evropě. V úvodu jednání představili zástupci České republiky – Ing. Šustáček a Dr. Kučera situaci na trhu mléka a cenový vývoj posledních měsíců v České republice. Ministr Brunner informoval o připravované prémii pro dojené krávy, kterou chce Bavorsko vyplatit v nejkratším možném časovém horizontu. V tuto chvíli je upřesňována výše přiznávané dotace. I přes toto opatření ministr Brunner potvrdil závažnost situace, a to nejenom v Německu, ale i dalších evropských státech, a nutnost urychleně najít zásadní politické rozhodnutí pro zastavení aktuální krize. Jako možné operativní řešení podpořil návrh přesunutí finančních prostředků pro letošní rok plánovaných na rozvoj vysokorychlostního internetu ve prospěch chovatelů dojeného skotu. Tyto finanční prostředky by tak bylo možné využít společně s položkou „nové příležitosti“, kterou pro řešení krize v lednu nabídla Mariann Fischer-Boelová. Ministr Brunner očekává, že společný německý názor bude prezentovat spolková ministryně Ilse Aigner při dalších jednáních.
Z proslovu ministra Brunnera dne 28. 2. 2009
 
Vážení chovatelé,
 
spolu s Vámi vnímám v plném rozsahu závažnost krize mléčného sektoru, která se netýká jenom Bavorska či Německa, ale všech států Evropské unie, jak potvrzují moji resortní kolegové i z tak liberálních států jako je Spojené království nebo Dánsko. Vím, že v současné  situaci očekáváte politické rozhodnutí a osobně se budu zasazovat o to, aby tohoto rozhodnutí bylo dosaženo v co nejkratším časovém horizontu. Evropský problém mléčného trhu nemohou vyřešit ani intervenční nákupy ani exportní subvence, o opatřeních jako je podpora přidávání mléčných výrobků do pekařských výrobků a dalších to platí stejně.
Po komisařce Boelové budeme požadovat okamžité zmrazení procesu navyšování mléčné kvóty a přehodnocení opatření, která byla schválena v posledních měsících.
Ve středně a dlouhodobém horizontu je třeba připravit efektivní systém flexibilního řízení množství mléka na evropském trhu, protože plná liberalizace tohoto sektoru nemůže fungovat, jak potvrzuje vývoj posledního období.   
Plně si uvědomuji svoji osobní zodpovědnost za dojený skot v Bavorsku a ujišťuji Vás, že budeme usilovat o realizace všech dostupných opatření, která povedou k vyřešení krize a umožní normální fungování v sektoru produkce mléka. 

Publikováno: 2. 3. 2009
Počet přečtení: 23454×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr