Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Brazílie: objem vývozů hovězího klesá
 

Brazílie: objem vývozů hovězího klesá

Pro rok 2008 očekávají experti (podle vyjádření USDA - amerického ministerstva zemědělství) pokles objemu exportů hovězího masa z Brazílie.
Hlavním důvodem je větší důraz na hygienu a dohledatelnost, který požaduje EU. Prognózy USDA očekávají pokles dovozů do EU zhruba o jednu třetinu. Podle ZMP (Zentrale Markt- und Preisberichtstelle) byly dopady zpřísněných podmínek patrné již v průběhu února, kdy v meziročním porovnání došlo k poklesu vývozů o více než 33 %.
Brazilští producenti doufají, že výpadky exportů do EU uplatní na dalších trzích, přžedevším Indonésii,  Maroku, číně a středním Východě.


 

Zdroj: www.topagrar.com, 11.3. 200

Publikováno: 21. 3. 2008
Počet přečtení: 22202×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr