Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Ukončení období sezónně prostého vektorů katarální horečky ovcí
 

Ukončení období sezónně prostého vektorů katarální horečky ovcí

Státní veterinární správa informuje, že období sezónně prostého vektorů skončí 21. dubnem 2008.

 
Dle definice v Nařízení č. 1266/2007/ES, článek 2, písmeno e, v uzavřeném pásmu v České republice bude dnem 21. dubna 2008 ukončeno období sezónně prostého vektorů katarální horečky ovcí.
 
Podle předpovědi počasí na nejbližších 5 dnů se budou minimální teploty udržovat nad 10o C. To znamená, že teploty budou dosahovat hodnot příznivých pro množení a vývoj pakomárů druhu Culicoides.
 
Při nálezu více, jak 5 pářících se (spojených) exemplářů druhů Culicoides v jedné pasti končí v uzavřeném pásmu v České republice období sezónně prosté vektorů.

Publikováno: 16. 4. 2008
Počet přečtení: 21258×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr