Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Antrax ve východní Francii
 

Antrax ve východní Francii

Ve Francii se musejí potýkat s výskytem antraxu u skotu. Situaci by měla vyřešit plošná vakcinace ve 25 obvodech.

 Ve Francii se znovu vyskytlo nebezpečné onemocnění antrax (sněť slezinná - je akutní, horečnaté onemocnění teplokrevných zvířat a člověka, jehož původcem je Bacillus anthracis). Dosud bylo z důvodu výskytu infikování původcem onemocnění zlikvidováno 38 kusů skotu z celkem 18 zemědělských podniků z regionu Doubs na východě Francie.
Po výskytu prvních případů na začátku července letošního roku se původce onemocnění rozšířil na další území. Příslušné veterinární úřady poté nařídily plošnou vakcinaci skotu a ovcí ve 25 obvodech, jak oznámila Agra Europe London 14. 8. Odhadem bude nutné vakcinovat 9 000 kusů zvířat. Z toho důvodu bude také nutné posunout loveckou sezónu, prozatím zastavit lesní práce a zakázat přístup do zookoutků, které jsou v podezření jako příčina infekce. Protože spóry jako odolná klidová stádia původce onemocnění mohou v půdě přežívat i po několik desetiletí.             
Milzbrand-Fälle im Osten Frankreichs.
[cit. 2008-08-15], www.animal-health-online.de
 

Publikováno: 19. 8. 2008
Počet přečtení: 23096×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr