Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
MŽP a Česká geologická služba se podílely na vzniku prvního globálního geoparku UNESCO ve Střední AmericeMŽP a Česká geologická služba se podílely na vzniku prvního globálního geoparku UNESCO ve Střední Americe
Ministerstvo životního prostředí

Kaňon řeky Rio Coco v Nikaragui, jehož přírodní a kulturní dědictví objevila Česká geologická služba, byl dnes jako první ve Střední Americe vyhlášen globálním geoparkem UNESCO. Jeho globální význam potvrdilo 209. zasedání Výkonné rady UNESCO v Paříži. Na vzniku geoparku se významným způsobem podílelo Ministerstvo životního prostředí a Česká geologická služba.
Pivo, víno, maso, ovoce. Zdražování v Česku nabírá na rychlostiPivo, víno, maso, ovoce. Zdražování v Česku nabírá na rychlosti
novinky.cz

Zdražování v Česku a snižování hodnoty úspor zase nabralo na rychlosti. V červnu spotřebitelské ceny vzrostly meziročně o 3,3 procenta, ve srovnání s květnem potom poskočily o 0,6 procenta. K červnovému meziročnímu růstu inflace přispěly nejvíce ceny potravin, bydlení, ale také dražší alkohol a tabák.
OSN: Sýrii hrozí poprvé od začátku války nedostatek chlebaOSN: Sýrii hrozí poprvé od začátku války nedostatek chleba
ČTK

Poprvé od začátku občanské války v roce 2011 hrozí Sýrii vážný nedostatek základní potraviny - chleba. Podle dnešní zprávy agentury Reuters ohrozí narušení dotovaného zásobování chlebem vládu i obyvatele.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Agrární komora: Česku hrozí zánik mlékáren
 

Agrární komora: Česku hrozí zánik mlékáren

Česká republika ztrácí soběstačnost nejen v produkci vepřového masa, ale také mléka.

 Hrozí zánik některých mlékáren, protože prvovýrobci dostávají za litr jen 6,20 Kč. Meziročně výkupní ceny poklesly o 40 procent, snaha mlékáren míří až k 60procentnímu snížení. Oznámil to v úterý v Brně prezident Agrární komory Jan Veleba.
V některých případech mlékárny odebírají mléko jen za čtyři koruny, přičemž podle Veleby je nákladová cena zhruba dvojnásobná.
„Za těchto podmínek nemohou zemědělci dlouho mléko prodávat. Udělají vše pro to, aby mohli mléko vyvážet a zpracovatelům oplatili jejich nynější jednání, kdy uměle stlačují ceny mléka. Dojde k odlivu suroviny z ČR a mlékárny budou padat,“ varuje prezident Agrární komory.
Nedokáže však odhadnout, kdy k takové situaci dojde, zatím je evropský trh mlékem nasycen. Podle viceprezidenta komory Jindřicha Šnejdrly není český zpracovatelský mléčný průmysl konkurenceschopný - na rozdíl od prvovýrobců. Veleba také říká, že jsme na počátku třetí vlny vybíjení krav.
První byla v období transformace, druhá před vstupem do Evropské unie. Jako první zaniknou stáda na menších rodinných farmách. Veleba také nevylučuje radikalizaci situace kolem výkupu mléka v Česku.
zdroj: www.novinky.cz
 

Publikováno: 27. 1. 2009
Počet přečtení: 24801×
 
 
Reklama
TEKRO
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr