Býci U3 (320-410 kg) - SRN

Cena komodity Býci U3 (320-410 kg) - SRN
Hlasujte...
Newsletter
Zaregistrujte se pro odběr informačních e-mailů...
Napsali jinde...
SZIF
AGRIS
TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“TZ SVH: Prioritou vodního hospodářství musí být „Voda pro všechny“
Ministerstvo životního prostředí

Pro vodohospodáře je prioritou zajistit dostatečné zdroje vody, propojování vodárenských i vodohospodářských soustav, včetně opatření podporující zadržování vody v krajině. Klíčovým tématem posledních let je sucho, shodují se ministři životního prostředí a zemědělství spolu se Svazem vodního hospodářství ČR (SVH) a Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
Zima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybíZima deficit srážek zmenšila, voda v krajině ale stále chybí
novinky.cz

Letošní zima byla sice podle meteorologů bohatá na srážky, deficit podzemních vod se však doplnit nepodařilo. V hloubce do jednoho metru přetrvává deficit vláhy na 27 procentech území a pokud bude letošní jaro srážkově chudé jako v předchozích letech, může se sucho v některých oblastech projevit i na růstu vegetace.
Veterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potravinyVeterináři a policisté kontrolují tržnici Sapa, cílí na potraviny
ČTK

Veterináři spolu s policisty a celníky kontrolují tržnici Sapa v Praze - Libuši. Zaměřují se na prodávané potraviny a kontrolují přijíždějící auta se zbožím. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj se na akci podílí 50 lidí od policie, celníků, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.
MZE
Reklama
Technologie a managment chovu skotu
Domovská stránka>Zprávy>Druhý případ bluetongue na území ČR
 

Druhý případ bluetongue na území ČR

S prvními teplými dny se opět začne hovořit o riziku katarální horečky ovcí, neboli bluentongue, kterou přenáší tiplík, savý hmyz, který je na první pohled je těžko rozeznatelný od komára. Člověku tiplík nebezpečný není, ale je-li infikovaný, ohrožuje malé přežvýkavce a skot. V ČR bude v letošním roce provedena vakcinace proti katarální horečce u ovcí a skotu. S ohledem na nákazovou situaci bude vakcinace na základě rozhodnutí Evropské Komise provedena i v ostatních členských státech EU. V současné době probíhá v ČR výběrové řízení na dodavatele vakcíny, aby v co nejkratší možné době mohla být vakcinace zahájena.

Dalším argumentem pro zahájení vakcinace je kromě poměrně častých případů onemocnění v Německu i druhý případ v ČR, a to opět u hranic s Německem, na Chebsku. Toto zjištění svědčí o pečlivosti a účinnosti našeho státního veterinárního dozoru. Protilátky proti viru katarální horečky byly zjištěny u krávy na hospodářství u Dolního Žandova, kde je chováno zhruba 140 kusů skotu. Z hlediska obchodování se ani kvůli tomuto poslednímu případu nic nemění. Výskyt byl zaznamenán v západní části republiky v pásmu, ani ne 20 kilometrů od prvního případu (u Skalné), což znamená, že se pásmo dozoru na další území ČR dále nerozšiřuje.

zdroj: www.svscr.cz, Agrument pro vakcinaci, Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR 


Publikováno: 21. 3. 2008
Počet přečtení: 20681×
 
 
Reklama
Sano 2019
Mléčná farma roku
face
AKCENTA CZ - zahraniční měny a platby
Ambiente restaurace - Čestr